Co to jest ultradźwiękowa zgrzewarka punktowa

February 21, 2023
najnowsze wiadomości o firmie Co to jest ultradźwiękowa zgrzewarka punktowa

Ręczny ultradźwiękowy pistolet do zgrzewania punktowego wykorzystuje technologię ultradźwiękowego zgrzewania tworzyw sztucznych, która przekształca energię elektryczną o wysokiej częstotliwości w energię drgań mechanicznych za pośrednictwem przetwornika ultradźwiękowego, a następnie przekazuje energię drgań mechanicznych do głowicy spawalniczej po zmianie amplitudy przez urządzenie do modulacji amplitudy.Gdy głowica spawalnicza znajduje się blisko powierzchni przetwarzanego produktu, fala ultradźwiękowa jest generowana automatycznie, a na powierzchni przetwarzanego produktu wytwarzane są wibracje o wysokiej częstotliwości mikroamplituda, a tarcie z powierzchnią przetwarzanego produktu zamienia się w ciepło, które topi obrabiany produkt, a następnie go zgrzewa.Operacja spawania jest stosunkowo bardziej idealna do spawania, a spawanie z różnymi efektami można uzyskać poprzez zmianę głowicy spawalniczej.

 

Funkcje spawalnicze

 

1. Przyjmuje prosty uchwyt lub konstrukcję pistoletu, która jest wygodniejsza w obsłudze.
2. Efekt spawania jest kontrolowany ręcznie, a operacja jest wygodna bez użycia ciśnienia w cylindrze.
3. Używając piezoelektrycznych przetworników ceramicznych, wyjście jest stabilne i mocne.
4. Dzięki automatycznemu obwodowi kompensacyjnemu moc można dowolnie regulować, aby uzyskać spójny efekt zgrzewania punktowego.

 

Zakres zastosowania

 

Stosowany jest głównie w dwóch obszarach: sprzęt AGD i dekoracja wnętrz samochodów.Do spawania dużych produktów wymagana jest profesjonalna zgrzewarka ultradźwiękowa.

W szczególności obejmują: panele drzwi samochodowych, panele dźwiękochłonne samochodów, części wnętrza samochodu, bawełnę izolującą dźwięk samochodu, obudowy telewizorów, obudowy komputerów, elektryczne wykończenia z tworzyw sztucznych itp. Szczegółowe procesy i materiały: odpowiednie dla ABS, PP, PE, PC, PUC, Zgrzewanie punktowe PMMA, PS, PPS, PBT, PETG i innych tworzyw sztucznych, zgrzewanie ciśnieniowe, zgrzewanie nitowe i zgrzewanie łańcuchowe.

najnowsze wiadomości o firmie Co to jest ultradźwiękowa zgrzewarka punktowa  0